Головна Центри Про метод Монтессорі Питання та відповіді Контакти

Філософські принципи і підходи до виховання дітей за системою Марії Монтессорі

Ми, дорослі, зустрічаючись з чимось невідомим, реагуємо на нього, в залежності від життєвого досвіду, нашого характеру і навичок, які ми отримали в ранньому віці.

Дитина створює для себе світ, схожий на наш, використовуючи досвід, спілкування та навколишнє середовище. Наше завдання — підтримати та покращити цей процес.

Ми хочемо, щоб діти, коли стануть дорослими, були здатні виконувати будь-які завдання, працювати разом, вміли радитись, оцінювати і діяти незалежно і впевнено. Тому ми намагаємося виховувати у дітей товаристкість, самовпевненість, самомотивацію, вчимо діяти чесно, впевнено, бути дисциплінованими, відповідальними. Це ті якості, які будуть необхідні дітям при вирішенні нових проблем в школі і взагалі в житті.

Це основна суть філософії Монтессорі: дати знання і можливість отримати навички, що в цілому розвиває особистість і готує дитину до відповідальності і життя, повного нових цілей і відчуттів.

Філософія основана на Монтессорі-принципах і знаннях стадій розвитку дитини, використовується на всіх етапах навчально-виховної програми в Montessori Family.

Можна виділити такі основні характерні риси Монтессорі-методу:

  

Заповіді Марії Монтессорі

I. Ніколи не торкайтесь дитини, доки вона в тій чи іншій формі не висловить згоду на це.

II. Ніколи не говоріть нічого поганого про дитину (в її присутності або за її відсутності).

III. Сконцентруйте увагу на позитивному і підкреслюйте все хороше. Таким чином, поступово все менше місця залишиться поганому.

IV. Активно готуйте середовище, дбайте про нього. Допоможіть дитині встановити конструктивний зв’язок з ним. Покажіть правильне розташування засобів розвитку і продемонструйте, як ними користуватись.

V. Будьте завжди готові відгукнутися коли дитина потребує вашої уваги. Завжди вислухайте її і знайдіть відповідь на будь-яке запитання.

VI. Ставтесь до дитини з повагою якщо вона робить помилку і може потім її виправити, але твердо і негайно припиніть її деструктивну поведінку щодо середовища, щодо себе або інших.

VII. Завжди поводьтесь з дитиною коректно, використовуючи найкраще у манерах і поведінці. Завжди демонструйте їй найкраще, що є у вас самих.